Get Adobe Flash player

Καλωσήρθατε

Καλωσήρθατε στην Ιστοσελίδα του Αθλητικού Ομίλου Χρυσούπολης.
Εδώ θα βρίσκετε νέα, ανακοινώσεις και οτιδήποτε άλλο αφορά το σύλλογό μας (πχ εκδηλώσεις κλπ)  
Παρακαλούνται όσοι έχουν φωτογραφίες, δημοσιεύσεις ή οποιοδήποτε άλλο υλικό αφορά το σύλλογο να έρθουν σε επαφή μαζί μας μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας την οποία μπορείτε να βρείτε εδώ. Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Πηγή: Λογισμικό "Σήμερα"


LiveScores

powered by στοιχημα

Είστε εδώ

Αρχική

13ος ΔΙΑΠΛΟΥΣ ΘΑΣΟΠΟΥΛΑΣ- ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ

Διάπλους Θασοπούλας Κεραμωτής. Μία προσπάθεια ψυχής

Πραγματοποιήθηκε ο διάπλους από την Θασοπούλα στην Κεραμωτής την Κυριακή στις 15 Ιουλίου με την συμμετοχή από όλη την Ελλάδα κολυμβητών μακρών διαδρομών και φυσικά είχαμε και συμμετέχοντες από την ομάδα του Α.Ο.Χρυσούπολης με τους Λάμπρο Κιρκασιάδη με χρόνο 1 ώρα και 2 λεπτά και τον Νίκο Μολοχίδη με χρόνο 1 ώρα και 12 λεπτά.

Ο πρόεδρος του Συλλόγου χειμερινών κολυμβητών και θαλάσσιων αθλημάτων με έδρα την Κεραμωτή κ. Σταύρος Μαντζίρης αναφέρει ότι είναι ο δέκατος τρίτος διάπλους που γίνεται και η έναρξη αυτού του θεσμού έγινε το 2000 με συμμετοχή τεσσάρων ατόμων, τελείως ερασιτεχνικά και η χθεσινή διοργάνωση φιλοξένησε 80 περίπου συμμετοχές απ όλη την
Ελλάδα.

Σύμφωνα με τον πρόεδρο του Συλλόγου οι αθλητές μεταφέρθηκαν στην Θασσοπούλα με σκάφη και οι κολυμβητές πήδηξαν από το δυτικό άκρο της νησίδας στην θάλασσα με κατεύθυνση προς το κάμπιγκ κεραμωτής παρουσία των ερασιτεχνικών πλοιαρίων του αλιευτικού συλλόγου που είχαν την ευθύνη διάσωσης με 21 σκάφη. Η απόσταση από την Θασοπούλα μέχρι τον χώρο υποδοχής είναι 2300 μέτρα και με την παρουσία των θαλάσσιων ρευμάτων προστίθενται μέτρα στους κολυμβητές ίσως και παραπάνω από τρακόσια, επίσης πρέπει να τονιστεί ότι το βαθύτερο μέρος της διαδρομής φτάνει τα 28 μέτρα σύμφωνα με τις μετρήσεις του Λιμενικού.

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ

κατά τον 13ο Κολυμβητικό Αγώνα
“Θασοπούλα–Κεραμωτή” την 15 Ιουλίου 2012

A/A Ονοματεπώνυμο Ηλικία Χρόνος
(min, sec) Καταγωγή
1ος Ξυνίδης Γιάννης 14 27,18 Ξάνθη
2ος Εμφιετζής Παναγιώτης 12 27,28 Καβάλα
3ος Μαχαιρίδης Αριστείδης 23 27,49 Καβάλα
4ος Μιχαηλίδου Κυριακή 17 31,10 Καβάλα
5ος Κουμρόγλου Παρασκευή 14 31,15 Καβάλα
6ος Τουλούμη Στέλλα 17 33,45 Δράμα
7ος Αρσένης Τάσος 18 34,20 Καβάλα
8ος Ανανιάδης Πάρης 35 34,59 Καβάλα
9ος Μανφρέντι Κάτια 39 35,50 Καβάλα
10ος Μιχαηλίδου Θεανώ 11 36,05 Ξάνθη
11ος Κόκκινος Βασίλης 15 36,18 Ξάνθη
12ος Ψαρόπουλος Γιάννης 50 36,25 Αλεξ/πολη
13ος Γαλακτίδης Συμεών 12 37,10 Καβάλα
14ος Αποστολίδης Δημήτρης 36 38,15 Δράμα
15ος Αρσένη Κυριακή 45 38,20 Καβάλα
16ος Μαυρόπουλος Τάσος 44 38,39 Ξάνθη
17ος Αναστασιάδης Παύλος 12 39,20 Καβάλα
18ος Πάλτογλου Αλέξανδρος 11 39,31 Καβάλα
19ος Τζανετάκης Αθανάσιος 11 39,40 Καβάλα
20ος Καναράκης Κων/νος 26 39,50 Καβάλα
21ος Αμπο Αλή Μοχάμετ 39 39,55 Κεραρωτή
22ος Ντέτσε Μάριος 12 39,57 Καβάλα
23ος Μπαζερανίδης Πέτρος 10 40,00 Καβάλα
24ος Οσητίδης Παύλος 12 40,01 Καβάλα
25ος Κοντός Δόμος 14 40,35 Καβάλα
26ος Λυρόπουλος Στέφανος 11 40,45 Καβάλα
27ος Κοντός Μάρκος 11 41,19 Καβάλα
28ος Νέζας Θεμιστοκλής 34 41,25 Καβάλα
29ος Μουτάς Χαράλαμπος 14 41,35 Καβάλα
30ος Καλαϊτζόγλου Άννα 12 42,50 Καβάλα
31ος Σταυρίδου Μάρθα 12 42,55 Καβάλα
32ος Οσταδάκης 42 43,15 Καβάλα
33ος Στεφανατος Γιωργος 55 43,20 Θεσ/νικη
34ος Αλεξανδράκης Ζαχαρίας 41 43,20 Χανιά
35ος Χαραλαμπίδης Σάββας 12 43,25 Ξάνθη
36ος Πολολός Νίκος 23 43,40 Καβάλα
37ος Μάγος Αλέξανδρος 50 44,10 Καβάλα
38ος Γιαννακόπουλος Νίκος 53 44,50 Ξάνθη
39ος Ανδρεάδου Μελίνα 40 44,52 Καβάλα
40ος Μηχαηλίδης Δημήτρης 46 45,15 Καβάλα
41ος Μυστακίδης Αργυρής 40 46,00 Καβάλα
42ος Μακέδος Θεόφιλος 32 46,30 Καβάλα
43ος Εποιμενίδης Σταμάτης 51 47,15 Ξάνθη
44ος Χέλμης Πέτρος 23 47,40 Δράμα
45ος Παλτόγλου Αριστ. 39 48,45 Καβάλα
46ος Μανφρέντι Μαρία 12 48,58 Καβάλα
47ος Ξανθόπουλος Παναγιώτης 45 49,07 Καβάλα
48ος Χρανιώτη Ναταλία 30 49,50 Ξάνθη
49ος Πρωτόγερου Αθανασία 23 50,10 Καβάλα
50ος Καϊτεντζίδης Αλέξανδρος 42 50,40 Καβάλα
51ος Αθανασιάδης Σάββας 56 53,15 Καβάλα
52ος Ελμπαγιά Αμπουζέτ 57 54,05 Κεραμωτή
53ος Βουλγαρίδης Αλέξανδρος 31 54,20 Καβάλα
54ος Κουγιουμτζόγλου Σάββας 60 55,00 Χρυσ/λη
55ος Μανίκας Σάββας 31 55,07 Αλεξ/πολη
56ος Μακρυωτέλης Δημήτρης 29 55,21 Κεραμωτή
57ος Ποιμενίδης Αναστάσιος 51 55,27 Θεσ/νίκη
58 Γεωργούσης Παναγιώτης 43 57,40 Χρυσ/λη
59 Δεμερτζής Γιάννης 31 57,50 Δράμα
60 Τσιμπερτζόπουλος Αντών. 53 59.00 Καβάλα
61 Μακρής Κωνσταντίνος 60 59,15 Ξάνθη
62 Κιρκασιάδης Λάμπρος 55 1h 0’ 20’’ Χρυσ/λη
63 Αναγνώστου Χρυσόστ. 47 1h 3’ 5’’ Αλεξ/πολη
64 Βέργος Γιάννης 33 1h 3’ 10’’ Καβάλα
65 Αστεριάδης Στέργιος 39 1h 3’ 15’’ Καβάλα
66 Καρακατσάνη Ελένη 42 1h 3’ 39’’ Καβάλα
67 Φιλιππίδης Γιώργος 34 1h 4’ 38’’ Καβάλα
68 Ζάγκα Ασημήνα 45 1h 4’ 50’’ Θεσ/νίκη
69 Πάνος Απόστολος 67 1h 4’ 55’’ Θεσ/νίκη
70 Μαϊχώσης Θεόδωρος 32 1h 5’ 15’’ Καβάλα
71 Μουδούρογλου Παναγ. 52 1h 7’ 1’’ Δράμα
72 Γερματζίδης Νίκος 52 1h 7’ 8’’ Ξάνθη
73 Κούτλας Βασίλης 60 1h 8’ 5’’ Καβάλα
74 Χέλμη Αγγελική 30 1h 9’ 20’’ Δράμα
75 Χρηστίδου Δέσποινα 1h 11’ 15’’ Ξάνθη
76 Μολοχίδης Νίκος 47 1h 12’ 15’’ Χρυσ/λη
77 Σπανού Πέτρος 47 1h 14’ 50’’ Χρυσ/λη
78 Γκουντάκος Γιώργος 61 1h 18’ 30’’ Θεσ/νίκη
79 Κολοκοτρώνη Λίνα 74 1h 19’ 49’’ Αθήνα
80 Μαρινάκης Μένανδρος 51 1h 20’ 50’’ Καβάλα
81 Δημοπούλου Παρασκευή 10 1h 22’ 25’’ Καβάλα