Get Adobe Flash player

Καλωσήρθατε

Καλωσήρθατε στην Ιστοσελίδα του Αθλητικού Ομίλου Χρυσούπολης.
Εδώ θα βρίσκετε νέα, ανακοινώσεις και οτιδήποτε άλλο αφορά το σύλλογό μας (πχ εκδηλώσεις κλπ)  
Παρακαλούνται όσοι έχουν φωτογραφίες, δημοσιεύσεις ή οποιοδήποτε άλλο υλικό αφορά το σύλλογο να έρθουν σε επαφή μαζί μας μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας την οποία μπορείτε να βρείτε εδώ. Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Πηγή: Λογισμικό "Σήμερα"


LiveScores

powered by στοιχημα

Είστε εδώ

Αρχική

7ος ΑΓΩΝΑΣ 20χλμ ΣΤΑ BΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΠ. ΠΑΥΛΟΥ

Την Κυριακή 26 Μαΐου έλαβε μέρος ο 7ος αγώνας δρόμου 20χλμ με την επωνυμία " Στα βήματα του Απ. Παύλου". Ξεπερνώντας αρκετά τον περσινό αριθμό συμμετεχόντων αθλητών 145 άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις σε δρομείς και στους συνοδούς αυτών.

Παρόλο που η ζέστη δεν ήταν ο καλύτερος σύμμαχος των δρομέων ώστοσο σημειώθηκαν αξιόλογες επιδόσεις από αθλητές πανελλήνιας εμβέλειας.

Πιο συγκεκριμένα στην γενική ανδρων επικράτησε ο Τζεφαλής Δημήτρης από την Δράμα με χρόνο 1:13:22, δεύτερος ο Βογιατζής Δημήτρης του ΑΟ Xρυσούπολης με χρόνο 1:15:00 και τρίτο τον Σαρίδη Παύλο με χρόνο 1:15:33.

Στις γυναίκες πρώτη ήταν η Αρσενη Κική με χρόνο 1:36:10, δεύτερη η Συμεωνίδου Ελπίδα με 1:41:26 και τρίτη η Τζούλια Μονακό με χρόνο 1:49:00.

 

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

 

Αριθμός Ονοματεπώνυμο Σύλλογος Έτος γέννησης Φύλλο Ηλικία Κατηγορία Χρόνος
1ος    120 ΤΖΕΦΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΚΑΔΡΑΜΑΣ 1978 Α 35 35-39 1:13:22
2ος    377 ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1978 Α 35 35-39 1:15:00
3ος    376 ΣΑΡΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΟΚΑΚ 1980 Α 33 0-34 1:15:33
4ος    149 ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΕΒΑΣ 1971 42 40-44 1:19:35
5ος    172 ΣΤΑΥΡΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΗΛΙΟΣ 1964 Α 49 45-49 1:22:18
6ος    378 ΓΑΖΕΤΗΣ ΘΩΜΑΣ ΚΑΒΑΛΑ 1983 Α 30 0-34 1:23:15
26ος    162 ΧΑΡΟΥΜΙΑΔΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1959 Α 54  1ος  στην  κατηγορία   50-54  με  χρόνο 1:36:00
30ος    163 ΤΣΟΥΡΑΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1974 Α 39  4ος  στην  κατηγορία   35-39  με  χρόνο 1:37:41
46ος    187 ΜΗΤΣΙΚΟΓΛΟΥ ΚΑΛΛΙΝΙΚΟΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1953 Α 60  2ος  στην  κατηγορία   60-64 με  χρόνο  1:43:43
83ος    171 ΣΑΛΑΜΠΑΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ1978 Α 35  18ος  στην  κατηγορία   35-39  με  χρόνο 1:59:27
109η    220 ΜΠΟΛΥΜΟΥ ΕΙΡΗΝΗ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ1974 5η  στις  Γυναίκες 39 3η  στην  κατηγορία  35-39 με  χρόνο  2:24:26

 

Οι αθλητές του Α.Ο.Χ για  μια  ακόμη  φορά  ήταν  παρόντες  και  κατέλαβαν τις παρακάτω θέσεις

2ος 377 ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1978 Α 35 35-39 1:15:00

26ος 162 ΧΑΡΟΥΜΙΑΔΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1959 Α 54 1ος στην κατηγορία 50-54 με χρόνο 1:36:00

30ος 163 ΤΣΟΥΡΑΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1974 Α 39 4ος στην κατηγορία 35-39 με χρόνο 1:37:41

46ος 187 ΜΗΤΣΙΚΟΓΛΟΥ ΚΑΛΛΙΝΙΚΟΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1953 Α 60 2ος στην κατηγορία 60-64 με χρόνο 1:43:43

83ος 171 ΣΑΛΑΜΠΑΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ1978 Α 35 18ος στην κατηγορία 35-39 με χρόνο 1:59:27

109η 220 ΜΠΟΛΥΜΟΥ ΕΙΡΗΝΗ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ1974 6η στις Γυναίκες 39 3η στην κατηγορία 35-39 με χρόνο 2:24:26

 

 

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η    219 ΑΡΣΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΕΒΑΣ 1967 Γ 46 45-49 1:36:10
2η    215 ΣΥΜΕΟΝΙΔΟΥ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΒΑΛΑ 1985 28 0-29 1:41:26
3η    217 ΜΟΝΑΚΟ ΤΖΟΥΛΙΑ ΣΕΒΑΣ 1977 Γ 36 35-39 1:49:00

4η    218 ΡΙΣΤΟ ΜΑΡΙΑ ΣΕΒΑΣ 1974 Γ 39 35-39 2:05:48

5η    221 ΠΑΠΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΣΟΦΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1964 Γ 49 45-49 2:15:18

6η    220 ΜΠΟΛΥΜΟΥ ΕΙΡΗΝΗ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1974 Γ 39 35-39 2:24:26

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 0-34

1ος     376 ΣΑΡΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΟΚΑΚ 1980 Α 33 0-34 1:15:33
2ος    378 ΓΑΖΕΤΗΣ ΘΩΜΑΣ ΚΑΒΑΛΑ 1983 Α 30 0-34 1:23:15
3ος    159 ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΟΚΑΦ 1980 33 30-34 1:23:39

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 35-39

1ος    120 ΤΖΕΦΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΚΑΔΡΑΜΑΣ 1978 Α 35 35-39 1:13:22
2ος    377 ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1978 Α 35 35-39 1:15:00
3ος    154 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΟΚΑΚ 1974 Α 39 35-39 1:31:31
4ος    163 ΤΣΟΥΡΑΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1974 Α 39 35-39 1:37:41
18ος    171 ΣΑΛΑΜΠΑΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1978 Α 35 35-39 1:59:27

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 40-44

1ος    149 ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΕΒΑΣ 1971 42 40-44 1:19:35
2ος    142 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΡΑΜΑ 1969 Α 44 40-44 1:25:15
3ος    141 ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΑΔΡΑΜΑΣ 1973 Α 40 40-44 1:29:20
 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 45-49

1ος    172 ΣΤΑΥΡΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΗΛΙΟΣ 1964 Α 49 45-49 1:22:18
2ος    198 ΓΚΟΥΤΖΑΚΗΣ ΝΑΟΥΜ ΣΕΒΑΣ 1966 Α 47 45-49 1:30:03
3ος    230 ΕΛΑΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΕΒΑΣ 1966 Α 47 45-49 1:33:13

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 50-54

1ος    388 ΤΣΑΛΔΑΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑ 1960 Α 53 50-54 1:24:41
2ος    162 ΧΑΡΟΥΜΙΑΔΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1959 Α 54 50-54 1:36:00
3ος    158 ΔΑΜΚΑΟΥΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΕΒΑΣ 1961 Α 52 50-54 1:40:28

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 55-59

1ος    185 ΖΑΙΜΗΣ ΑΡΗΣ ΣΚΑΔΡΑΜΑΣ 1957 Α 56 55-59 1:32:24

2ος    186 ΤΕΝΕΚΕΤΖΗΣ ΣΙΜΟΣ ΣΕΡΡΕΣ 1956 Α 57 55-59 1:38:28

3ος    156 ΣΦΙΛΤΣΕΡΗΣ ΞΕΝΟΦΩΝ ΣΕΒΑΣ ΔΡΑΜΑΣ 1955 Α 58 55-59 1:54:51

 

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 60-64

1ος    190 ΒΛΑΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΕΒΑΣ 1953 Α 60 60-64 1:43:43
2ος    187 ΜΗΤΣΙΚΟΓΛΟΥ ΚΑΛΛΙΝΙΚΟΣ Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1953 Α 60 60-64 1:43:43

3ος    189 ΒΕΡΤΕΟΥΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΣΕΒΑΣ 1953 Α 60 60-64 1:48:02